MEDYCYNA ESTETYCZNA

  • Home
  • /MEDYCYNA ESTETYCZNA

BOTOX

Toksyna botulinowa blokuje przechodzenie bodźców z nerwów do mięśni twarzy, które są ściśle powiązane z liniami jej wyrazu. Preparat działa jedynie w obrębie mięśni, do których został wstrzyknięty, zapobiegając skurczowi tych mięśni oraz marszczeniu się skóry, prowadząc tym samym do rozluźnienia mięśnia i znajdującej się nad nim skóry. Efekty pojawiają się stopniowo i utrzymują 4 do 6 miesięcy. Botoks stosowany jest w usuwaniu tzw. kurzych łapek czyli zmarszczek przy zewnętrznych kącikach oczu, zmarszczek między brwiami tzw. lwiej zmarszczki, poziomych linii na czole lub linii śmiechu, likwidowaniu uśmiechu dziąsłowego czy opadających kącików ust. Preparat jest również coraz częściej wykorzystywany w celu wygładzenia linii szyi oraz unoszenia brwi, celem nadania im młodszego wyglądu i złagodzenia wyrazu oczu. Terapia skuteczna jest także w leczeniu nadpotliwości pach, dłoni czy stóp. Wielu pacjentom zabieg ten niezwykle poprawia komfort codziennego życia.

MODELOWANIE, POWIĘKSZANIE, REWITALIZACJA UST

Nawilżenie i odświeżenie

Po 30, 35 roku życia wiele z nas zauważa utratę nawilżenia, objętości czy koloru ust. Zależy nam wtedy na nadaniu im naturalnego, delikatnego młodzieńczego wyglądu. Nie ma potrzeby by znacząco zwiększać ich objętości, wystarczy odświeżenie i odmłodzenie czerwieni wargowej. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu, natomiast ilość preparatu dostosowana do potrzeb pacjenta. Efekt ostateczny wspólnie z pacjentem oceniamy po upływie dwóch tygodni a jego efekt utrzymuje się od 3 do 5 miesięcy.

Uwypuklenie i powiększenie czerwieni

Wraz z procesem starzenia skóry wokół ust oraz zanikaniem i spłaszczaniem konturu ust, postępuje proces utraty objętości czerwieni wargowej. Utrata objętości, intensywności koloru, nawilżenia, napięcia, a także pojawienie się na powierzchni ust zmarszczek to idealny moment na ten zabieg. Wykonywany w znieczuleniu jest zupełnie bezbolesny. Ostateczny efekt oceniamy po 3 do 4 tygodniach od zabiegu a utrzymuje się on od 6 do 12 miesięcy.

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA

Mezoterapia to zabieg polegający na dostarczeniu substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych w głębokie warstwy skóry. Terapia przeprowadzana w seriach pozwala na skuteczne odmłodzenie i poprawę wyglądu skóry.
Pozytywne zmiany zauważysz tuż po zabiegu, jednak pełne efekty mezoterapii widoczne będą po upływie około tygodnia.

VOLUMETRIA TWARZY

Uwypuklenie zapadniętych policzków, modelowanie żuchwy

Wraz z wiekiem w okolicy policzków ogromną rolę w starzeniu się twarzy odgrywa zanik tkanki podskórnej oraz wiotczenie skóry. Zanika naturalna podściółka tłuszczowa, przez co zapadają się pewne rejony twarzy, co łatwo zaopserwować zwłaszcza u osób szczupłych. Głębiej pod skórą zachodzą również procesy wiotczenia mięśni i powięzi tworzących rusztowanie policzka w wyniku czego następuje zapadnięcie się skóry (efekt smutnej i starzejącej się twarzy).
Zabieg polega na wstrzykięciu preparatu kwasu hialuronowego. Wstrzyknięcie może być wykonane za pomocą igły bądź kaniuli. Zabieg zalecany po 40 roku życia, zwłaszcza u osób bardzo szczupłych. Ostateczny efekt oceniony powinien zostać po upływie 3 do 4 tygodni po zabiegu, należy go powtarzać w zależności od utrzymywania się satysfakcjonującego efektu co 12 do18 miesięcy.

Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych

Bezpośrednio po zabiegu zagłębienie, jakie tworzy bruzda nosowo-wargowa, spłyca się nadając twarzy bardziej wypoczęty wygląd. Podany o odpowiedniej gęstości i w prawidłowy sposób kwas hialuronowy w naturalny sposób stopniowo zwiększa swoją objętość, absorbując wodę. Zazwyczaj kilka tygodni po zabiegu efekt jest jeszcze wyraźniejszy. Przez pewien czas skóra stopniowo zagęszcza się, gdyż poza efektem zwiększenia objętości, kwas hialuronowy stymuluje produkcję kolagenu. Finalnie uzyskujemy więc spłycenie bruzd oraz zagęszczenie i ujędrnienie skóry w obszarze poddanym terapii. Zabieg może być wykonany za pomocą igły bądź kaniuli. Zazwyczaj zalecany jest po 30 roku życia. Ostateczny efekt oceniony powinien zostać po upływie 3 do 4 tygodni od zabieg i utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Zabieg należy powtarzać w zależności od czasu utrzymywania się satysfakcjonującego efektu co 6-12 miesięcy.

PEELINGI CHEMICZNE

Zabieg polega na intensywnym złuszczaniu naskórka za pomocą silnie działających kwasów dostosowanych do problemów skórnych pacjenta (trądzik, starzenie się, przbarwienia). Zabiegi wykonywane są w serii co 3-4 tygodnie.

%