DEPILACJA LASEROWA

DEPILACJA LASEROWA

LightSheer® Duet™

Depilacja laserowa to bezpieczna i bezinwazyjna metoda wykorzystująca energię termiczną do trwałego usuwania zbędnego owłosienia. Podczas zabiegu energia wytwarzana przez laser jest pochłaniana przez melaninę (barwnik włosa). Następnie zamienia się w energię termiczną i nieodwracalnie niszczy cebulkę włosa. Warunkiem skuteczności depilacji laserowej jest odpowiedni dobór mocy i czasu trwania impulsu, które zależą od rodzaju skóry i usuwanych włosów.

Laserowe usuwanie włosów w gabinecie Très Jolie odbywa się z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii i renomowanego sprzętu. Laser LightSheer® Duet™, z którego korzystamy to amerykański diodowy laser medyczny z certyfikatem bezpieczeństwa i jakości wydanym przez Urząd ds. Leków i Żywności w Stanach Zjednoczonych, a także europejskim certyfikatem jakości ISO 9001. Badania wykazały, że depilacja laserowa przeprowadzana z użyciem LightSheer® ma prawie o 50% wyższą skuteczność w porównaniu do zabiegów przeprowadzanych przy użyciu innych specjalistycznych urządzeń w tym tak często rekomendowanego IPL. Nic więc dziwnego w tym, że Duet™ jest wybierany i polecany przez najlepszych specjalistów w branży na całym świecie. Jest z powodzeniem wykorzystywany zarówno w celach medycznych przez dermatologów, jak i w kosmetologii estetycznej.

Atutem lasera LightSheer® Duet™, z którego korzystamy w gabinecie Très Jolie są dwie głowice. Mała precyzyjna wyposażona w końcówkę o szafirowej powłoce chłodzącej umożliwia niemal bezbolesne przeprowadzanie zabiegów na niewielkich partiach ciała, takich jak laserowe usuwanie wąsika czy depilacja bikini i depilacja bikini brazylijskiego, a także usuwanie nadmiernego owłosienia z dłoni i palców. Duża głowica, w której wykorzystano technologię zasysania do minimalizacji bólu w trakcie zabiegu pozwala na szybszą depilację większych partii ciała. Idealnie sprawdza się przy zabiegach, takich jak laserowe usuwanie włosów z pleców i klatki piersiowej, a także laserowa depilacja nóg.

Naszą ofertę kierujemy zarówno do Klientek jak i Klientów, którzy poszukują trwałego, a jednocześnie bezbolesnego sposobu na walkę z niechcianym i krępującym owłosieniem. W szerokiej gamie oferowanych zabiegów m.in.:

– laserowa depilacja bikini podstawowego i depilacja okolic bikini pełna (bikini brazylijskie),
– całościowa lub częściowa laserowa depilacja nóg oraz laserowa depilacja rąk
– laserowe usuwanie wąsika i zbędnego owłosienia okolic twarzy,
– laserowe usuwanie owłosienia z wybranych partii ciała: plecy, klatka piersiowa, dłonie oraz stopy.

Mamy świadomość, iż korzystanie z zabiegów związanych z usuwaniem zbędnego owłosienia, w tym usług takich jak depilacja bikini czy też laserowa depilacja bikini brazylijskiego może być wstydliwe i krępujące. Dlatego Naszym Klientom gwarantujemy pełną dyskrecję oraz maksimum prywatności w trakcie zabiegu. Wszystkie zabiegi przeprowadzane są przez wysoko wykwalifikowanych specjalistów kosmetologii za zamkniętymi drzwiami profesjonalnie wyposażonego gabinetu do depilacji, w którym Klient może czuć się swobodnie i bezpiecznie.

Ze względu na specyfikę oferowanej usługi laserowe usuwanie owłosienia w naszym gabinecie kosmetycznym poprzedza bezpłatna konsultacja. Podczas konsultacji kosmetolog przeprowadza dokładny wywiad medyczny, a po stwierdzeniu braku przeciwwskazań wykonuje próbę laserową, której zadaniem jest sprawdzenie reakcji termicznej skóry i wykluczenie ewentualnych reakcji alergicznych. Decyzja o rozpoczęciu serii zabiegów jest podejmowana w oparciu o wyniki wywiadu medycznego i próby laserowej.

 
Przed...

Przed...

 
... i po.

... i po.

ISTOTA ZABIEGU

Wzrost włosa jest cykliczny. W pierwszej fazie następuje właściwy okres jego wzrostu (anagen) – jest on odżywiany przez naczynia krwionośne otaczające korzeń. Podczas tej fazy włos jest mocno osadzony w skórze głowy a jego wyrwanie powoduje ból. Kolejno następuje faza inwolucji, podczas której komórki rogowacieją, a włos przestaje pobierać składniki odżywcze oraz faza spoczynku, gdy w mieszku rozwija się nowy włos, a stary wypada. Wpływają na niego: wiek, temperatura środowiska, rodzaj odżywiania, prawdopodobnie niektóre witaminy.

Na wzrost włosa mają wpływ: wiek, temperatura środowiska, rodzaj odżywiania, prawdopodobnie niektóre witaminy. Czas trwania anagenu jest zależny od obszaru skóry, wieku, płci, a także czynników hormonalnych. Przykładowo na głowie znajduje 85 – 90% włosów w fazie aktywnego wzrostu, na wzgórku łonowym 20 – 30%.

Istotą działania lesera na mieszek włosowy jest zjawisko selektywnej fototermolizy. Jest to zjawisko polegające na zdolności pochłaniania promieniowania laserowego o określonej długości fali przez specyficzne substancje zwane chromatoforami. W przypadku depilacji laserowej chromatoforem absorbującym promieniowanie laserowe jest melanina obecna w dużej koncentracji w mieszku włosowym. Światło lasera – pochłaniane jest wybiórczo przez struktury mieszka włosowego zawierającego melaninę – zamieniane jest na ciepło, które niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, powodując trwałą utratę włosa i destrukcję mieszka. Jak wykazały badania, to zjawisko jest najskuteczniejsze dla włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu.

Warunkuje to potrzebę minimum czterech zabiegów, powtarzanych w odstępach średnio 4 – 12 tygodniowych. Przyjmuje się, że po pierwszym zabiegu nie odrasta ok. 30 – 40% włosów ciemnych, po trzech zabiegach ok. 80 – 92% (następna porcja włosów, które w międzyczasie wkroczyły w fazę anagenu). Niewielki, pozostały odsetek to włosy jaśniejsze, cieńsze, mniej widoczne. Najlepsze efekty terapii osiągają pacjenci o jasnej karnacji i ciemnych włosach. Osoby o włosach cieńszych lub nie w pełni ciemnych, muszą liczyć się ze słabszym efektem (przyczyną jest zbyt mała zawartość melaniny w mieszku). Włosy osłabione wcześniejszymi wielokrotnymi zabiegami depilacji – woskiem, pęsetą, depilatorami mechanicznymi mogą wymagać przeprowadzenia piątego i szóstego zabiegu by uzyskać lepsze wyniki.

3 – 14 dniu po zabiegu cebulka włosa powoli obumiera, a włos wypada. W kolejnych tygodniach włos odrasta bardzo nierównomiernie. Jest zredukowany o ok. 15-20% i ma o wiele delikatniejszą strukturę. Po zakończeniu serii zabiegów skuteczność sięga poziomu 98,8% co oznacza, że na obszarze ciała poddanym depilacji pozostają jedynie pojedyncze i bardzo delikatne włoski. Po upływie ok. 18 miesięcy włosy zaczynają delikatnie odrastać. Nie powrócą jednak do stanu sprzed laseroterapii. Jest to idealny moment do przeprowadzenia 1 – 2 zabiegów utrwalających, aby utrzymać osiągnięty efekt.

Należy pamiętać, że systematyczne kontynuowanie terapii (przestrzeganie terminów wizyt) jest warunkiem koniecznym, aby uzyskać i utrzymać efekty!

Zabieg z użyciem lasera diodowego, przeprowadzony przez wykwalifikowaną osobę, jest w pełni bezpieczny i nie wymaga od pacjenta żadnego okresu rekonwalescencji.

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

 1. Skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie może być sucha, podrażniona. Strefę, którą chcemy poddać depilacji warto wcześniej nawilżyć.
 2. Przystępując do pierwszego zabiegu nie należy golić włosów. Grubość oraz kolor włosa znajdującego się w wybranej strefie ma zasadnicze znaczenie przy doborze parametrów a co za tym idzie decydujący wpływ na efekty końcowe.
 3. Przed drugim i kolejnymi zabiegami wybraną strefę należy ogolić.
 4. Przed zabiegami włosów nie należy wyrywać (pęsetą, woskiem, depilatorem mechanicznym) przez okres czterech tygodni w przypadku twarzy oraz sześciu tygodni w przypadku pozostałych stref. Włosy można golić oraz przycinać. Do tygodnia przed planowanym zabiegiem depilacji laserowej dopuszczalna jest również depilacja kremem.
 5. Do czterech tygodni przed zabiegiem, na wybranej strefie, nie należy stosować kremów lub maści z witaminą A, retinoidami (Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne), witaminą C oraz kwasów owocowych. Najpóźniej tydzień przed zabiegiem należy również zaprzestać stosowania preparatów złuszczających.
 6. Po skończonej kuracji doustnej retinoidami (np. Roaccutane, Izotek) przed depilacją wymagana jest minimum półroczna przerwa.
 7. Minimum tydzień przed zabiegiem należy zaprzestać brania leków światłouwrażliwiających, a także picia ziół o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, herbata Figura 1, 2).
 8. Infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjnie, grzybicze, wirusowe) obecne w strefie mającej zostać poddanej zabiegowi stanowią przeciwwskazanie. Zabieg można wykonać dwa tygodnie po infekcjach typu opryszczka wargowa/płciowa.
 9. Opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa po insolacji naturalnej lub solarium to 4-6 tygodni.
 10. „Opalenizna” uzyskana w wyniku stosowania samoopalaczy (kremy, zabiegi typu air-brush) stanowi przeciwwskazanie do zabiegu. Depilacja jest możliwa po jej ustąpieniu.
 11. Depilację w strefie twarzy można wykonać 7 dni przed lub 14 dni po zabiegu oczyszczania.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU

 • zażywanie witaminy A oraz jej pochodnych
 • zażywanie sterydów
 • epilepsja
 • stosowanie leków psychotropowych
 • zażywanie leków antydepresyjnych
 • ciąża
 • świeża opalenizna (samoopalacz, solarium)
 • kuracja retinoidami oraz okres sześciu miesięcy po kuracji
 • zażywanie leków światłouczulających
 • zażywanie antybiotyków z grupy tetracyklin
 • picie ziół (dziurawiec, nagietek)
 • nietypowe lub niezdiagnozowane zaburzenia pigmentacji
 • nietypowe brodawki lub nowotwory
 • choroby skóry (tzn. łuszczyca, egzema, infekcje)
 • peeling chemiczny lub mechaniczny zastosowany w obszarze zabiegu (w ciągu ostatniego tygodnia)
 • dermabrazja laserowa wykonana w ciągu ostatnich 3 miesięcy
 • choroby mające wpływ na strukturę skóry
 • cukrzyca insulinozależna.

PRZEBIEG PIERWSZEJ WIZYTY

Zapraszamy na bezpłatną konsultacje podczas której sprawdzona zostanie reakcja termiczna skóry oraz wykluczone uczulenia na światło lasera.

W trakcie wizyty dobrane zostaną również odpowiednie parametry, które umożliwią uzyskanie najlepszych efektów końcowych.

Jeżeli po przeprowadzonej próbie odczyn skóry będzie prawidłowy, po upływie 15 – 30 minut kosmetolog może przystąpić do wykonania pierwszego zabiegu. Jeżeli na skórze pojawią się niepokojące zmiany,  po odczekaniu kilku dni specjalista wykona ponowne sprawdzenie reakcji.

Strzał lasera pacjent odczuwa jako ukłucie. Podczas zabiegu kosmetolog dobiera parametry tak, by zabieg był jak najbardziej efektywny, ale jednocześnie nie sprawiał bólu. Nasi kosmetolodzy do każdego zabiegu podchodzą bardzo indywidualnie. W przypadku depilacji stref szczególnie wrażliwych istnieje możliwość zastosowania miejscowego znieczulenia.

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU

Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry, które z reguły ustępują po kilku godzinach i mogą się utrzymać do trzech dni po zabiegu.

Po zabiegu depilacji laserowej skórę należy traktować bardzo delikatnie. Aby uniknąć dodatkowych podrażnień do mycia zaleca się używanie żelu bezmydłowego, toniku lub mleczka bez dodatku alkoholu, ewentualnie czystej wody. Skórę należy osuszać jak najdelikatniej, unikając tarcia. W celu złagodzenia zaczerwienienia po zabiegu zalecamy stosowanie kremów: Alantan Plus, Bephanten lub Dermophanten. Jeśli depilacja obejmowała obszar dołów pachowych nie należy stosować  dezodorantów oraz antyperspirantów.

Uwaga! Do dwóch tygodni po zabiegu nie należy stosować preparatów o działaniu złuszczającym. Zabroniona jest również ekspozycja na słońce oraz solarium. W strefach odkrytych, wystawianych po zabiegu na ekspozycję słoneczną konieczne jest zabezpieczenie skóry kremem z wysokim filtrem (minimum 50), chroniącym jednocześnie przed promieniowaniem UVA jak i UVB.

 

3 -14 dniu po zabiegu cebulka włosa powoli obumiera, a włos wypada. W kolejnych tygodniach włos odrasta bardzo nierównomiernie. Jest zredukowany o ok. 15-20% i ma o wiele delikatniejszą strukturę. Po zakończeniu serii zabiegów (minimum czterech) , w zależności od partii ciała, w odstępach 4 – 12 tygodni, skuteczność sięga poziomu 98,8% co oznacza, że na obszarze ciała poddanym depilacji pozostają jedynie pojedyncze i bardzo delikatne włoski. Po upływie ok. 18 miesięcy włosy zaczynają delikatnie odrastać. Nie powrócą jednak do stanu sprzed laseroterapii. Jest to idealny moment do przeprowadzenia 1-2 zabiegów utrwalających, aby utrzymać osiągnięty efekt.

Należy pamiętać, że systematyczne kontynuowanie terapii (przestrzeganie terminów wizyt) jest warunkiem koniecznym, aby uzyskać i utrzymać efekty!

Zabieg z użyciem lasera diodowego LightSheer®, przeprowadzony przez wykwalifikowaną osobę, jest w pełni bezpieczny i nie wymaga od pacjenta żadnego okresu rekonwalescencji.

 
 

%